ÜRÜNLER
Bilgi Talep Formu
Ad Soyad
E-posta
Kategori
Mesajınız

TEKNİK SERVİS
Teknik Servis departmanımız İdeal Makina ürünlerine ve müşterilerimize sağlanması gereken her türlü satış sonrası hizmet ve servis işlerinin Türkiye genelinde en yüksek standartta gerçekleştirilmesinden sorumludur. Konusunda tam donanımlı mekanik, elektrik, elektronik ve tesisat teknisyenlerinden oluşan kadromuz; periyodik olarak yurtdışında üretici firmaların tesislerinde verilen eğitimlerle desteklenmektedir. Sizlere İdeal Makina konforunu kesintisiz yaşatmak için aşağıdaki satış sonrası servis hizmetlerini sunmaktayız.


Montaj

 • Bu hizmet, birden fazla ürünün bir arada kullanıldığı, proje bazlı, geniş kapsamlı uygulamalarda tarafımızca teklif edilmekte veya müşterilerimiz tarafından istenmektedir.
 • Satışı yapılan ürünlerimizin uygulama alanına yerleştirilmesi, diğer tesisat ekipmanlarıyla ilişkilendirilmesi, kullanılacak boru, armatür, bağlantı elemanı, elektrik kabloları vb. ekipmanın seçimi ve tüm bu ürünlerin tesisat montaj işçiliğinin yapılmasını kapsamaktadır. Montaj hizmeti isteğe bağlıdır ve ücrete tabidir.
 • Montaj hizmeti almak isteyen müşterilerimiz merkezimize başvurarak hizmetin kapsamını, zamanını, yerini ve bedelini karşılıklı belirlemelidirler.

 
İşletmeye Alma

 • İşletmeye alma (devreye alma), bir İdeal Makina ürününün veya ürün grubunun, bağlı bulunduğu mekanik ve elektrik tesisatı sistemi içindeki çalışmasına başlamadan önce, Teknik Servis personelimiz tarafından gerekli kontrollerinin yapılarak çevre ve çalışma koşullarının uygunluğunun saptanması, her türlü ayarların yapılarak ilk çalıştırılmasının sağlanması, işlevini düzgün bir şekilde yerine getirdiğinin görülmesi ve bunun işletmeye alma ve devir teslim formunun doldurularak ve müşteriyle karşılıklı olarak imzalanarak saptanması prosedürüdür.
 • Müşteriyle özel anlaşma yapılmamış durumlarda, işletmeye alma hizmeti müşteri için ücretsizdir.
 • İşletmeye alma hizmeti ve ürünlerin müşteriye devir teslimi, ilgili formun doldurulması ve müşteriyle beraber karşılıklı imzalanmasıyla tamamlanmış olmaktadır. İşletmeye alma formunun aslı, hizmeti veren kuruluşumuzda, bir kopyası da müşterimizde kalmalıdır.


Süpervizörlük

 • Bu hizmet, daha ziyade birden fazla ürünün bir arada kullanıldığı, proje bazlı, geniş kapsamlı uygulamalarda müşterilerimiz tarafından istenmektedir.
 • Satışı yapılan ürünlerimizin uygulama alanında nasıl yerleştirileceği, diğer tesisat ekipmanlarıyla nasıl ilişkilendirileceği, kullanılacak boru, armatür, bağlantı elemanı, elektrik kabloları vb. ekipmanın seçimi gibi konularda danışmanlık yapmak ve hatta bu ürünlerin tesisat montajı yapılırken başında durarak bir nevi kontrolörlük yapmak süpervizörlük hizmetinin kapsamını oluşturmaktadır.
 • Süpervizörlük hizmeti isteğe bağlıdır ve ücrete tabidir. Süpervizörlük hizmeti almak isteyen müşterilerimiz merkezimize başvurarak hizmetin kapsamını, zamanını, yerini ve bedelini
  karşılıklı belirlemelidirler.


Bakım ve Onarım

 • İşletmeye alma hizmetini gerçekleştirmiş olan kuruluşumuz, hizmet verdiği müşterisinin "Garanti ve Satış Sonrası Hizmetlerinden" sorumlu ve yetkili duruma gelmektedir. Dolayısıyla müşterilerimizin herhangi bir hizmet gereksinimi olduğunda, önce ürününü işletmeye almış olan kuruluşumuza başvurması gerekir.
 • Verilen servis hizmetinin ücreti şu kriterlere göre belirlenmektedir: Şehir içinde verilen "Genel Bakım Hizmeti" için sadece "Servis Çağrı Ücreti" alınır.
 • Şehir dışına verilen "Genel Bakım Hizmeti" için ayrıca "Yol Ücreti" alınır.
 • Konaklama gereken durumlarda ek olarak "Konaklama ve Harcırah Ücreti" alınır. Yerinde verilen parça değiştirme ve onarım hizmetleri için yukarıda açıklanan ücretlere, kullanılan sarf malzemeleri ve yedek parçaların fiyatları eklenir. Servis merkezimize götürülerek veya gönderilerek yaptırılan onarım hizmetlerinde oluşan navlun-transport giderleri müşterimiz tarafından karşılanır. Müşterilerimiz, servis hizmetlerimizle ilgili güncel ücret tarifesini merkezimizden teklif isteminde bulunabilirler.
 • Birçok ürünümüzün kullanıldığı kapsamlı uygulamalarda, müşterilerimizle yaptığımız "Periyodik Servis Hizmeti Sözleşmesi" çok olumlu olmakta ve bu hizmet, müşterilerimize işletim emniyetinin sağlanmasının yanı sıra, önemli boyutlarda işletim ekonomisi de getirmektedir.
   

İdeal Makina Yedek Parçaları

 • Yedek parçalara ne zaman ihtiyaç duyulacağı belli olmaz. Bundan dolayı İdeal Makina sık kullanılan bütün yedek parçaları deposuna sizin için hazır tutar.
 • Bu şekilde arızalardan dolayı oluşan kayıp zamanları en aza indirip işinizdeki verimliliği arttırıyoruz.