NELER YAPIYORUZ?

Teknik Servis departmanımız İdeal Makina ürünlerine ve müşterilerimize sağlanması gereken her türlü satış sonrası hizmet ve servis işlerinin Türkiye genelinde en yüksek standartta gerçekleştirilmesinden sorumludur. Konusunda tam donanımlı mekanik, elektrik, elektronik ve tesisat teknisyenlerinden oluşan kadromuz; periyodik olarak yurtdışında üretici firmaların tesislerinde verilen eğitimlerle desteklenmektedir.

Sizlere İdeal Makina konforunu kesintisiz yaşatmak için aşağıdaki satış sonrası servis hizmetlerini sunmaktayız.

MONTAJ

Birden fazla ürünün bir arada kullanıldığı, proje bazlı, geniş kapsamlı uygulamalarda teklif edilmekte veya müşteriler tarafından talep edilmektedir.

Satışı yapılan ürünlerin uygulama alanına yerleştirilmesi, diğer tesisat ekipmanlarıyla ilişkilendirilmesi, kullanılacak boru, armatür, bağlantı elemanı, elektrik kabloları vb. malzemelerin seçimi ve tüm bu ürünlerin tesisat montaj işçiliğinin yapılmasını kapsamaktadır.

İŞLETMEYE ALMA

İşletmeye alma (devreye alma), bir İdeal Makina ürününün veya ürün grubunun, bağlı bulunduğu mekanik ve elektrik tesisatı sistemi içindeki çalışmasına başlamadan önce, Teknik Servis personeli tarafından gerekli kontrollerinin yapılarak çevre ve çalışma koşullarının uygunluğunun saptanması, her türlü ayarların yapılarak ilk çalıştırılması, işlevini düzgün bir şekilde yerine getirdiğinin görülmesi ve bunun işletmeye alma ve devir teslim formunun doldurularak ve müşteriyle karşılıklı olarak mutabık kalınması prosedürüdür.

BAKIM – ONARIM

İdeal Makina ekipmanlarını işletmeye aldığı müşterisinin “Garanti ve Satış Sonrası Hizmetlerinden” sorumlu ve yetkili duruma gelmektedir.

Birçok ürünün kullanıldığı kapsamlı uygulamalarda; müşteriler ile yapılan “Periyodik Servis Hizmeti Sözleşmesi” olumlu olmakla birlikte, bu hizmet müşterilerine işletme emniyetinin sağlanmasının yanı sıra, önemli boyutlarda ekonomik tasarruf getirmektedir. Ürünlerin uzun ömürlü ve sorunsuz çalışmaları için, periyodik bakım saatlerinin geçirilmeden yapılması ve orijinal yedek parçaların kullanılması İdeal Makina tarafından önemsenmektedir.

OTOMASYON

İdeal Makina uzman mühendis kadrosu ile müşterilerinin gereksinimlerini kusursuzca analiz ederek, projelere uygun pano çözümleri de üretmektedir. Üretim tesislerinin kablolama, enerjilendirme, makinaların enerji beslemesi konularında gerçekleştirdiğimiz projeler için AG Panolarını, Fabrika üretim prosesinde iletişimi ve makinelerin yönetimini sağlayan Otomasyon Panolarını, motorları kumanda eden Sürücü Panolarını, MCC Panolarını ve Kumanda Panolarını üretmektedir.

EĞİTİM

İdeal Makina tarafından tedarik edilen tüm ürünlerin sahada sorunsuz işletilmesi için son kullanıcılara teknik eğitim verilmektedir.

 YEDEK PARÇA

Yedek parçalara ne zaman ihtiyaç duyulacağını öngörmek kolay değildir. Bundan dolayı İdeal Makina sık kullanılan bütün yedek parçaları kendi deposunda müşterileri için hazır tutar.

Bu şekilde olası bakım ve arıza durumunda Teknik Servis Ekibi deposunda hazır bulunan yedek parçaları ile 7/24 hizmet verir.