İDEAL MAKİNA ENDÜSTRİ ÜRÜNLERİ SAN. ve TİC. A.Ş.

2004 yılında İstanbul’da kurulan İdeal Makina A.Ş.; akışkan sıvı transferi, gaz jeneratörleri ve basınçlı hava uygulamalarında kullanılan tüm endüstriyel pompalar, azot – oksijen jeneratörleri ve kompresörler ile tamamlayıcı ekipman ve sistemler alanındaki uzmanlığı, bilgi birikimi ve satış sonrası servis ve bakım hizmetleriyle, sektörün öncü firmalarından biri olmuştur.

Merkez ofisi ve atölyesinde 45 deneyimli mühendis ve teknisyenlerden oluşan uzman kadrosu, 28 kişilik teknik servis ekibi, arıza, bakım, onarım hizmetlerinin yanı sıra tesis edilen ekipmanların sürekli ve sorunsuz çalışmalarını sağlamak amacı ile son kullanıcılara eğitim ve servis planlama destekleri de vermektedir.

2010 yılından itibaren sadece Türkiye’de değil, yurtdışında da projelere imza atan İdeal Makina A.Ş., 60+ farklı ülkeye ihracat gerçekleştirmiş ve tedarik ettiği sistemlerin yerinde montaj ve ilk çalıştırmasını yaparak çalışır vaziyette müşterisine teslim etmiştir.

İdeal Makina A.Ş, İstanbul’da bulunan 5000 m2 kapalı alana sahip atölyesinde müşterilerinin taleplerine özel terzi işi çözümler üretmektedir.

Azot & Oksijen Jeneratör ve Tüp Dolum Konteynerleri, Şase Üzeri Tak & Çalıştır Mobil Gaz Jeneratörleri, Hava Gaz Kompresör İstasyonları, Kimyasal Dozajlama Setleri, Polimer Açma Üniteleri, Pnömatik Taşıma Sistemleri vb. kullanıcı dostu ürünler teknik şartnamelere uygun imal edilirler.

İdeal Makina, AR-GE çalışmaları sonucu kendi tasarımı ile ürettiği; varil boşaltma sistemi, dozaj skidleri, CATOX azot saflaştırma ünitesi ve UHP yüksek saflıkta (%99,5) oksijen jeneratörleri ürünlerini müşterilerinin kullanımına sunmuştur. Sürekli kendisini geliştiren ve daha iyiyi arayan AR-GE ekibi ile İdeal Makina optimum çözüm sunan ürünler geliştirmeye ve kullanıcıların hizmetine sunmaya devam etmektedir.

BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ?

 

Türkiye ve Avrupa’nın en büyük PSA Nitrojen (Azot) Jeneratör Santral ve Geri Kazanım Ünitesi’nin

Türkiye’nin ilk %99,5 Oksijen gaz saflığını temin eden Oksijen Jeneratörü’nün

Türkiye’nin tek %99,9999 Nitrojen (Azot) gazını düşük enerji ile üreten Jeneratör Sistemi’nin

İDEAL MAKİNA tarafından gerçekleştirilmiş olduğunu…

KURUMSAL DEĞERLERİMİZ

İdeal Makina müşteri beklenti ve sorunlarına kulak verir, taahhütlerini hızlı ve istenilen şekilde yerine getirir, sorunlara zamanında çözüm üretir. İdeal Makina sunduğu hizmetlerin üstünlüğünün, müşterilerinin taleplerini tahmin etme temeline dayandığına inanır. Hizmet standartlarını her şart altında koruyan İdeal Makina, mutlak tutarlılık sağlar.

İdeal Makina İçin Müşteri Memnuniyeti Birincil Öncelik Taşır!

 • Müşteri beklenti ve sorunlarına kulak verir, taahhütlerini hızlı ve istenilen şekilde yerine getirir, sorunlara zamanında çözüm üretir.
 • Sunduğu hizmetlerin üstünlüğünün, müşterilerinin taleplerini tahmin etme temeline dayandığına inanır.
 • Hizmet standartlarını her şart altında koruyan İdeal Makina, mutlak tutarlılık sağlar.

Etik Davranır!

 • Tüm çalışma alanlarında, çevresindekilerle dürüstlüğe dayalı işbirliği içinde çalışır.
 • Etik iş anlayışı şirketimiz ve çalışanlarımızın en büyük sorumluluğudur.
 • Açık sözlülük, saygı ve güçlü ekip çalışması ile müşterilerine güven verir.

Yaratıcı ve Yenilikçidir!

 • Bu hizmet, daha ziyade birden fazla ürünün bir arada kullanıldığı, proje bazlı, geniş kapsamlı uygulamalarda müşterilerimiz tarafından istenmektedir.
 • Yeni bir hizmetin ortaya çıkarılması sürecinde, gerçekleştirelebilir bir çözümü ilk tasarlayanlar arasında olmayı sever.
 • Mevcut süreç ve sistemleri iyileştirmek için, sürekli olarak yeni imkanlar ve çözümler arar.

Liderlik Hedefinden Taviz Vermez!

 • Küreselleşme sürecine ayak uydurarak başarı ve saygınlığını bugünden yarına taşımayı hedefler.
 • Faaliyette bulunduğu tüm sektörlerde öncü firma olmayı benimser.
 • Geleceğin fırsatlarını görür, deneyim ve birikimlerini doğru yönlendirir.

Çalışanları İdeal Makina’nın En Değerli Varlığıdır!

 • Çalışan haklarına saygı gösterir.
 • Güvenlik ve sağlık koşullarını yerine getirir.
 • Çalışan mutluluğunun ve motivasyonunun sürdürülebilir başarının temelini oluşturduğuna inanır.

ÖDÜL VE KALİTE BELGELERİMİZ