26 Aralık 2020

İDEAL MAKİNA’DAN GÜRCİSTAN’A 10 ADET OKSİJEN JENERATÖR SİSTEMİ

Dünya Covid-19 virüsü ile mücadele ederken şüphesiz ki sağlık sisteminin önemi bir kez daha ön plana çıkıyor. Virüsün sebep olduğu yoğun bakım hasta sayısındaki artış hastanelerdeki oksijen ihtiyacını da kat ve kat arttırıyor; oksijen sistemi yetersiz olan hastanelerde tedaviler tamamlanamadığı gibi ölümlere sebep olabiliyor.

Gürcistan Ekonomi Bakanlığı hastanelerde artan oksijen ihtiyacını karşılamak için Türkiye ve Çevre ülkelerin en güçlü gaz jeneratörü tedarik firması İdeal Makina ile temas kurmuş ve görüşmeler sonucunda 10 adet komple oksijen jeneratör sistemi için anlaşmaya varılmıştır.

İdeal Makina olarak %95 saflıkta 33,9 Nm³/h kapasitede oksijen üreten 10 adet oksijen jeneratör sistemini Zugdidi, Batum ve Tiflis şehirlerine nakliyesini tamamlamanın ve Gürcistan’da bulunan partner şirketimiz ile montajını da yaparak projeyi anahtar teslimi olarak gerçekleştirmenin gururunu yaşamaktayız.

Pandemi sürecinde çok kısa bir sürede bu projeyi gerçekleştirdiğimiz için Sn. Ekonomi Bakanı resmi televizyonda basın açıklaması yaparak halkı bilgilendirmiş ve bizlere teşekkürünü iletmiştir. Biz de kendisine bizleri tercih ettikleri için teşekkür eder, tedavi sürecine olan katkımızı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarız.