10 Nisan 2020

1877-1878 yılları arasında Osmanlı – Rus Savaşı (93 Harbi) sonrasında Balkanlar’dan Anadolu’ya göç eden Türkler arasında bir Bıçak Ustası olan İsmail Usta’nın bıçak üretimi günümüzde Bursa’da devam etmektedir. İsmail Usta’nın torunlarından olan Mehmet PİRGE’ nin üretimini devam ettirdiği PİRGE BIÇAKLARI; kısa sürede ünlü şef ve mutfak ustalarının tercihi haline geldi. Yıllar boyu hizmet vermeye devam eden PİRGE; bıçaklarını daha ekonomik üretme kararını, İDEAL MAKİNA AZOT JENERATÖR SİSTEM ile aldı. Bursa’lı firma; uzun yıllar bıçaklarının lazer kesim prosesinde tüketmiş olduğu ve gaz tedarikçi firmalardan yüksek bedeller ile temin ettiği sıvı Azot gazı satın almayı durdurma kararı alarak; bizlere ulaştı.

PİRGE, 2 kW Fiber Lazer Kesim Tezgahı ile kesimini yaptığı paslanmaz çelik bıçaklarını; %99,999 saflıkta ve 45Nm3/saat Azot gazı üretim kapasiteli İDEAL MAKİNA AZOT JENERATÖR SİSTEMİ ile devam etme kararı aldı. Sistem; üretilen Azot gazı ile günlük 12 adet N2 tüpten oluşan toplamda 9 manifold doldurma kapasitesine sahiptir. Böylelikle; Türkiye’nin keyif ile izlediği MASTERCHEF yarışma programına sponsor olan ‘Bıçağın Ustası PİRGE’; düşük enerji tüketimine sahip Azot Jeneratör Sistemi ile kendi Azot Gazını kendisi ekonomik olarak yerinde üretecektir.

İDEAL MAKİNA’ yı tercih eden firmaya teşekkürlerimizi ileterek; tarihi değere sahip PİRGE firmasının üretimine katkıda bulunuyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.