18 Şubat 2020

MedicalPark – Bahçelievler Hastanesi’ne 50 Nm3/h oksijen santrali kurduk.

MedicalPark – Bahçelievler Hastanesi’ne 3 yıl önce başka bir firma tarafından kurulmuş 35 Nm3/h kapasiteye sahip olması gereken oksijen jeneratörünün saflık ve kapasite problemleri sonucu kullanılamaz hale gelmesi neticesinde hastane yeni bir oksijen santrali yatırım kararı aldı. Görüşmeler sonucu gerek Alman INMATEC oksijen santrallerinin yüksek kalitesi gerekse İdeal Makina’nın satış sonrası servis hizmetleri verebiliyor olması MedicalPark yönetimince yeni santralin ideal Makina’ya kurdurulması kararını almasını sağlamıştır.

Gündüz ameliyatların yoğunluğu sebebiyle oksijen santrali kurulumu gece saat 00:00’da başlayıp sabah 09:00’a kadar tamamlanmıştır. İdeal Makine 8 kişilik ekibiyle tüm gece kesintisiz çalışıp oksijen santrali kurmuş, oksijen saflığı ve kapasite değerlerini sağlayıp sistemi bir sonraki sabah devreye almıştır.

Sistemde oksijen jeneratörüne basınçlı hava sağlaması için özel ses izolasyon kabinli sessiz çalışan bir kompresör kullanılmıştır. Okisjen santrali renkli ekran Türkçe dokunmatik kontrol panosunda tüm değerler izlenmekte ve kayıt altına alınmaktadır. Daha detaylı bilgiler için bizi arayın…